درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگی

دنیای امروزی و آن چه ما از آن بهره مندیم دارای اتفاقاتی شگفت انگیز است که انسانهای چند نسل پیش به خوابشان هم نمی دیدند . درب اتوماتیک پارکینگی و اینکه با یک ریموت کنترل درب را باز و بسته کنیم یک آرزوی نشدنی در دنیای باستان بوده است ولی امروزه درب اتوماتیک پارکینگی یکی از نیازمندی های پنهان نشدنی دنیا است . درب های پارکینگ اغلب به اندازه کافی برای رفت و آمد هر گونه خودرو و هر گونه وسایل نقلیه بزرگ تر قابل استفاده می باشد .

سیستم اتوماسیون درهای کشویی

با اینهمه درب اتوماتیک پارکینگی،  شکل تشریفاتی گذشته خود را از دست داده و در زندگی سریع امروزی برای هر ساختمان قدیم و جدیدی بنابر شکل ساختمان به عنوان یک ضرورت به شمار می رود. ما به شما توضیح می دهیم که نوع کاربری آن از انواع مختلف درب اتوماتیک سکشنال، درب اتوماتیک کرکره ای ، درب اتوماتیک ریلی یا کشویی و جک پارکینگ برای دربهای معمولی تاشو بهره می برد. رایج ترین این دربها جک پارکینگ و درب کرکره ای (کرکره برقی) می باشد و دربهای سکشنال برای فضاهای کم عرض مسقف مورد استفاده قرار می گیرد و در هنگام باز شدن درب زیر سقف جمع میشود. از سویی دیگر دربهای ریلی نیز برای فضاهایی که در عمق محدودیت دارند توصیه می  گردد 

 1. درب پارکینگی لولایی
 2. درب برقی پارکینگ کشویی
 3. درب کرکره ای پارکینگ
 4. درب زیر سقفی پارکینگ

ما کیفیتی بی نظیر را با قیمتی مناسب به شما تقدیم می کنیم .   02155751752

سیستم اتوماسیون درهای کشویی مناسب جهت درهای پارکینگی و وصنعتی ریلی با سیستم انتقال قدرت گیربکسی دارای خصوصیات زیر می باشد:
 • دارای استاندارد اروپا و طراحی شده بر اساس پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا
 • عمکرد هوشمند: توقف و حرکت معکوس سیستم در برخورد با مانع
 • سیستم دو سرعته: کاهش سرعت در انتهای حرکت
 • تنظیم قدرت و سرعت موتور: تنظیم دقیق از داخل تابلو فرمان
 • تردد نفررو: امکان باز شدن محدود ، جهت عبورعابر پیاده
 • قابلیت اجرا در هر گونه شرایط آب و هوایی با بهره گیری از بهترین مواد موجود روز دنیا

مجموعه ایمن گستر پارس با تجربه ای که از سال 1385در زمینه درهای اتوماتیک پارکینگی کسب کرده وهمچنان درحال بالندگی است، ارائه خدماتی متمایز و برتر را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است. درب های برقی پارکینگی ساخته شده توسط ما از چوب، فلز، و یا فایبر گلاس ساخته می شوند، و جتما عایقی برای حفظ کارایی در دمای بالاتر و پایین تر تعبیه  خواهیم کرد. انبارها، پارکینگ های اتوبوس و سایبان های لوکوموتیو قطارها انواع بزرگتری از این درب ها را نیز دارند.

بیشتر درباره درب اتوماتیک پارکینگ بدانیم

درب اتوماتیک پارکینگ یک درب بزرگ برای پارکینگ هاست که به دو حالت دستی و یا با یک موتور الکتریکی باز و بسته می شود. درب های اتوماتیک پارکینگ کوچک ممکن است در یک پانل تکی چرخنده و در زیر سقف پارکینگ ساخته شده باشد. درب های بزرگتر معمولا در چند پانل متصل به همدیگر که به سمت سقف پارکینگ جمع می شوند، ساخته می شوند. فنری با وزن متعادل برای کاهش وزن درب در نظر گرفته می شود تا مفدار نیروی انسانی و موتوری لازم برای باز کردن درب را کاهش دهد. تعداد کمتری از درب های پارکینگ به صورت درب اتوماتیک کشویی و یا درب اتوماتیک لولایی ساخته می شوند.

درب های اتوماتیک

استفاده از بهترین برندهای دنیا

انتخاب برندهای برتر یکی از اساسی ترین گام های شرکت ایمن گستر جهت رسیدن به این اهداف است که در زمینه سیستم های اتوماسیون درهای ورودی کمپانی های ایتالیا را برگزیده و کلیه این محصولات در ایران عرضه و پشتیبانی  می شود.

1-NICE

2- RIB

3- DEA

4- BENINCA

همه برندهای فوق دارای سیستم های الترومکانیک ، هیدرولیک و کشویی می باشد و هرکدام از موارد فوق را با توجه به درخواست کارفرما (مشتری) و وزن درب و میزان تردد انتخاب می شود.

مزایای درب اتوماتیک پارکینگی

مزایای درب اتوماتیک پارکینگی

 •  هزینه های مصرفی را مقرون به صرفه شدن کرده و یک کاهش هزینه مالی عالیست
 • بالاتر شدن سطح ایمنی درب های اتوماتیک پارکینگی نسبت به درب های قدیمی
 • درب اتوماتیک پارکینگی در زمانی که اوضاع جوی مناسب نباشد و باران و باد پیاده شدن شما را از خودرو مشکل کند، می تواند به شما کمک کند که به راحتی به داخل پارکینگ بروید و بیرون از پارکینگ پیاده نشوید.
 • ایمنی و امنیت بالا
 •  افزایش کیفی کالا به جهت کاربرد طراحی نوین و ماده اولیه مرغوب در ایمن گستر پارس
 •  اگر مانعی جلو راه درب اتوماتیک پارکینگی قرار بگیرد سنسور او متوجه شده و از حرکت خود می ایستد و دوباره باز می شود.این واکنش خودکار درب های اتوماتیک پارکینگی نسبت به مانعی که جلو راه آن باشد از خسارات و آسیب های احتمالی جلوگیری بسیاری می کند.
 • هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین
 • زیبا سازی نمای ظاهری ساختمان مسکونی، تجاری یا اداری
 •  بهینه سازی مصرف حرارتی و برودتی
 • دارای سرعت عملکرد متناسب با نیاز شما

 

جک بازویی درب پارکینگ

بطور کلی جک درب پارکینگ یکی از بخش های دربهای اتوماتیک هستند و عامل اصلی جرکت و نیروی محرک است، آری وسیله ایست که باز و بسته شدن درب را بطور اتوماتیک و تنها با فشردن یک دکمه روی ریموت انجام می دهد . در حالت کلی جک درب پارکینگ شامل دو نوع اصلی درب بازویی و ریلی می باشد. مدل بازویی رایج است و دارای فضای اشغالی بازشو زیادی می باشد. ولی در صورت دارا بودن فضای عرضی مناسب در دیوار کناری، استفاده از جک درب پارکینگ ریلی پیشنهاد می شود.

هنگامی در گرمای تابستان یا سرمای زمستان برای باز کردن درب ورودی مجبور بودیم  خودرو خود را ترک و درب را باز کنیم و پس از داخل شدن دوباره پیاده شده و آنرا ببندیم! به این بیندیشید که اگر در این حین که از خودرو پیاده شدید فراموش کنید درب خودرو را قفل کنید، ممکن است مشکلاتی از قبیل مزاحمت یا سرقت رخ دهد. با توجه به این چند نکته، چندان هم بیراه نیست که بگوییم جک درب پارکینگ را برای تأمین امنیت و آرامش منازل و محل کارمان بسیار لازم داریم.

انواع جک بازویی

انواع جک های بازوی (پارکینگ )  را در چند توضیح کلی به شما انتقال می دهیم تا در تصمیم گیری بهتر و هوشمندانه تر عمل کنید.

 • جک های ساخت کشور ایران (داخلی) شرکت های معتبر ایرانی مانند :بتا ، سیماران … چند مدل جک تولید و به بازار عرضه کرده اند . که میتوان به سیم پیچ بسیار ضعیف و عدم کیفیت پایین شفت و گیربکس و کیفیت ساخت بدنه اشاره کرد .
 • جک های ترکیبی (ساخت کشور ایتالیا و ایران ) این مدل جک ها قطعات همچون موتور، گیربکس، سیم پیچ و بدنه و بلبرینگ ها ساخت کشور ایتالیا میباشد و برد و چشمی های فتوسل ، ریموت ها و متعلقات نصب ساخت شرکت های معتبر ایرانی میباشد .پیشنهاد میشود آپارتمانهای تا ۵ واحد اجرا و نصب شود و تردد نامحدود نمی باشد و تا روزی ۸۰ مرتبه بازو بسته شدن را در توان خود دارد .
 • جک های اورجینال این مدل جک ها تمام متعلقات داخل پک اورجینال میباشد موتور ،برد، گیربکس ،ریموت ،سیم پیچ کاملا مس است.برند های موجود در بازار پروتکو، لایف ، فک ، کامه ،فادینی اشاره کرد . این مدل جک ها ۲۲۰ ولت بسیار قوی میباشد و پیشنهاد میشود تا آپارتمانهای تا ۱۰ واحد نصب و اجرا شود. توان آن تا روزی ۲۰۰ مرتبه میتوان اشاره کرد و باز قابل ذکر است تردد نامحدود نمی باشد .
 • جک الکترومکانیک که بیشتر مورد استفاده قسمت درب های سبک وزن با تعداد آمد و شد کم مورد استفاده قرار میگیرد. معمولا از این مدل جک ها درب های وردی ویلا یا باغ مورد استفاده قرار میگیرد. این مدل جک درب اتوماتیک پارکینگ دارای یک موتور کوچک که نیرو را از برق شهری میگیرد و به گیربکس مکانیکی برای حرکت منتقل میکند.
 • جک الکتروهیدرولیک بیشترین مورد استفاده از این جک ها در درب هایی با وزن بالا و تعداد تردد زیاد در طول شبانه روز میباشد که در مجتمع های جمعیت بالا و شرکت های بزرگ و صنعتی مناسب میباشد.

 

درب پارکینگی لولایی

درب های معمولی دارای لولا که به صورت دو لنگه و تک لنگه شناخته میشوند، تقریبا رایج ترین و قدیمی ترین انواع این درب ها می باشد که نه تنها در پارکینگ، بلکه در سایر محیط ها نیز مدتهاست که به کار برده می شوند. این درب ها را می توان با نصب جک های درب برقی مخصوص به درب اتوماتیک تبدیل نمود. نکته بسیار مهم این است که درب های دو لنگه را می توان با استفاده از جک های تولید شده توسط برخی از برندها به گونه ای تنظیم نمود که در صورت نیاز تنها یک لنگه آن باز شود یا هر دو با سرعت یکسان و همزمان قابل بلز و بسته شدن باشند.

درب برقی پارکینگ کشویی

موردی دیگر از انواع درب پارکینگ اتوماتیک را می توان درب های کشویی نام برد و همان طور که از نام این درب ها مشخص است، نحوه باز و بسته شدن آنها به صورت کشویی بوده و اغلب تک لنگه می باشند. لازم به ذکر است که جک های درب برقی نصب شده بر روی این گروه از درب های اتوماتیک باید به گونه ای باشد که با وزن هر لنگه از درب کاملا تناسب داشته باشد، در غیر این صورت عملکرد مناسبی را از آنها دریافت نخواهید نمود.

درب کرکره ای پارکینگ

درب های کرکره ای از دیگر درب های پرکاربردی می باشند که نه تنها برای پارکینگ منازل و محیط های تجاری و اداری مورد استفاده قرار میگیرند، بلکه به عنوان درب مغازه و فروشگاه ها نیز کاربرد دارند. جک نصب شده بر روی این نوع درب به گونه ای عمل می کند که ورق های فلزی درب به صورت کرکره ای در صورت لزوم جمع شده و امکان عبور و مرور را برای خودروها فراهم می کند.

درب زیر سقفی پارکینگ

درب زیر سقفی یا سکشنال از جدیدترین انواع درب اتوماتیک پارکینگ می باشد که از چند پنل تشکیل شده و وزق های درب در زمان باز شدن آن به زیر سقف منتقل میشوند. مهم ترین ویژگی و مزیت این درب ها، امنیت بسیار بالا و همچنین اشغال فضای اندک می باشد که البته از زیبایی ظاهری آنها نیز نباید غافل شد.